logo
logo logo logo logo logo
logo
img

O mně

V praxi se věnuji koučování, psychoterapii, založil jsem společnost v oblasti vzdělávání osobního rozvoje a změn. Jsem autorem řady hudbních skladeb a zajímá mě psychologie slov a obrazů.

Těmto aktivitám se věnuji přes 20 let. Postupně jsem absolvoval několik výcviků z oblasti psychoterapie i v koučování a díky nim jsem si vybudoval filozoficko - psychologickou základnu z které vycházím a na které stavím svoji profesionální práci.

Během své letité praxe jsem se setkával s různými typy lidí. Poměrně velká část z nich přicházela v očekávání, že někdo jiný je větší expert na jejich život a problémy než jsou oni sami. Věřili tomu, že existuje „odborník“, který má patent na jejich život a tím pádem i na řešení jejich věcí.

Pokud to vykreslím na svém příkladu tak v tuto chvíli, kdy píši tento text, čas vyměřil délku mé existence na 16.332 dní což je 391.698 hodin, případně 23.518.080 minut individuálních, neopakovatelných prožitků, myšlenek, emocí, rozhodnutí a na nich vybudovaných vztahů.

Může snad někdo jiný než já být větším expertem na můj život a potřebné změny?

Chodil snad někdo tolik času „v mé kůži“, aby dokázal lépe zformulovat a vyjádřit to, co chci a potřebuji?

Samozřejmě že ne. Jako kdyby stačilo „expertovi“ během 15 minut popsat svůj problém a on hned bude vědět co je pro mě „to správné řešení“. Nemyslíte , že je to poněkud absurdní z pohledu zmíněných čísel: 23.518.080 min/ 15 min?

Proto při své práci vycházím ze Sokratova rčení: „Ode mě se nikdy ničemu nenaučili, nýbrž sami ze sebe nalezli a zrodili mnohokrásných věcí.“ Z tohoto hlediska jsem jako kouč profesionálem na proces a ne na řešení. Mým profesionálním úkolem je pomáhat „v porodu“ v rámci vašich cílů a potřeb změny. Mým výchozím bodem je respekt k originalitě a jedinečnosti každého člověka.

Těchto zkušeností využívám i jako lektor měkkých dovedností, přednášející a v rámci dalších projektů v oblasti podpory při hledání talentu, odvahy, snů a rozvoje leadershipu.

Další díl svého času věnuji tvořivým činnostem v oblasti hudby, kdy aktivně hraji na kytaru, baskytaru a skládám.

KVALIFIKACE